Czy wiesz, że jednym z częstszych problemów dzisiejszych, żyjących w miastach psów, jest brak odpowiednich doświadczeń w kontaktach z innymi psami?

Przegęszczenie psów w obszarze zamieszkania, brak odpowiedniej socjalizacji, zbyt trudne doświadczenia w kontaktach z innymi psami, zbyt duże ograniczenia w swobodnym podejściu do drugiego psa uniemożliwiające prawidłową komunikację. Niekontrolowane przez opiekuna podbiegnięcia psa. To tylko kilka powodów, które mogą wywoływać u naszych psów nadmierne pobudzenie, lub zachowania grożące, czy agresywne wobec innych psów.

Ciągnięcie na smyczy w kierunku psa, pobudzenie, oszczekiwanie innych psów lub odwrotnie próby unikania innych psów, to jeden z głównych tematów pojawiających się na prowadzonych przeze mnie konsultacjach behawioralnych. Bardzo często zachowanie to buduje się długo, a jego bardzo mocno wybrzmiewająca forma pojawia się w wyniku wielokrotnych niekomfortowych kontaktów z innymi psami.

Te warsztaty są dla Ciebie, jeżeli Twój pies:

Warsztaty dla opiekunów psów, które

– bardzo ciągną w stronę psów
– są bardzo spięte w kontakcie z psami
– doskakują do psów z napiętą postawą
– nabiegają na psy
– czają się w obniżonej pozycji na napotkane psy
– oszczekują inne psy

Lub odwrotnie,
– ucieką przed innymi psami,
– intensywnie pokładą się w bezpośredniej interakcji z drugim psem

Lub jeśli chciałabyś/ chciałbyś wiedzieć,
– jak reagować w trudnych dla Ciebie i Twojego psa sytuacjach
– upewnić się, że Twój pies na pewno czerpie przyjemność z kontaktów z innymi psami,
– albo po prostu lubisz obserwować psy na spacerach i ciekawi Cię komunikacja pomiędzy nimi

W programie:

1. Warsztat teoretyczny grupowy 3h w naszej szkole – teoretyczne aspekty komunikacji psów i nagrania- analiza przypadków. Z tej części dowiesz się, w jaki sposób komunikują się psy, jakie wzorce zachowania mogą prezentować w trakcie kontaktu z drugim psem, oraz jakie zachowania w trakcie interakcji mogą być mylnie interpretowane przez jej obserwatorów.

2. konsultacja indywidualna 2h – wywiad i obserwacja – ocena kompetencji społecznych Twojego psa, opis potencjalnie najkorzystniejszych kontaktów z innymi psami i zarys typów psów najodpowiedniejszych do kontaktu z Twoim psem. Ocena całokształtu funkcjonowania psa i innych ewentualnych przyczyn pojawiania się trudnych dla opiekuna zachowań psa.

3. Warsztat praktyczny indywidualny z własnym psem 1h+ podsumowanie i indywidualny plan wysłany drogą mailową. Ocena ryzyka pojawiania się zachowań niepożądanych w kontakcie z innymi psami i plan zapobiegania ich pojawianiu się lub plan zmiany zachowań niepożądanych, które już się pojawiły. Wdrożenie ćwiczeń ułatwiających organizowanie bezpiecznego i kontrolowalnego przez opiekuna kontaktu z innymi psami na spacerze.

Termin:
r. g. 17:00, czas trwania części teoretycznej 3h
warsztat teoretyczny (istnieje możliwość udziału tylko w tej części warsztatów)
Pozostałe terminy ustalane indywidualnie z każdym z uczestników

Miejsce warsztatów:
Część I teoretyczna – Warsztat, ul. Solskiego 4a w Katowicach
Część II konsultacja – Warsztat ul. Solskiego 4a w Katowicach lub z dojazdem do opiekunów psa na terenie Katowic (do 10km)
Część III praktyczna praca z psem –Park Kościuszki w Katowicach lub w Warsztacie na ul. Solskiego 4a w Katowicach lub z dojazdem do opiekunów psa na terenie Katowic (do 10km)

Cena:
Pakiet podstawowy 530zł/ 6h – 3h teoria + case study na nagraniach video, 2h konsultacja indywidualna, 1h praktyka indywidualnie
Pakiet rozszerzony 730zł/ 8h – 3h teoria+ case study na nagraniach video, 2h konsultacja indywidualna, 3h praktyka indywidualnie
Liczba uczestników: max 5

Istnieje możliwość udziału tylko w części teoretycznej i case study.
Cena wynosi wtedy 200zł
Liczba dodatkowych uczestników: max 5

Prowadząca warsztaty:
Magdalena Grabowska
mgr socjologii w specjalności komunikacja społeczna
Instruktor szkolenia psów,
zoopsycholog,
założycielka szkoły szkolenia psów Warsztat.
Pracuje z ludźmi i psami od 2013 roku. Prowadzi konsultacje zachowań niepożądanych i zaburzeń zachowania psów, szkolenia indywidualne i grupowe podstawowe i zaawansowane. Promuje profilaktykę pogryzień poprzez edukowanie opiekunów psów, w tym rodzin z dziećmi.

ZAPISUJĘ SIĘ:
magdalena.grabowska@warsztat.edu.pl
lub poprzez formularz poniżej
lub pod nr tel. 503 330 404

Opinie kursantów po warsztatach:

„(…) Jeśli chodzi o cały warsztat, to uważam, że jest to fantastyczna inicjatywa! Bardzo ciekawa i pożyteczna część teoretyczna, te trzy godziny upłynęły mi nawet nie wiem kiedy i jak. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, potwierdziłam kilka obserwacji z mojego życia z pieskami. W skali od 1 do 6, ocena 6!
Konsultacja w domu – bardzo pomocna, dla mnie dużo konkretnych wskazówek, co było dla mnie szczególnie ważne i pomocne to Twoja cierpliwość, spokój, empatia i przekazywanie informacji w jasny i klarowny sposób. No i oczywiście podejście do psiaków. Ocena: 6
A jeśli chodzi o konsultację terenową, to ocena poza skalą! To niesamowite jak dużo dobrego może przynieść godzina pracy z dobrym fachowcem! Jestem pod ogromnym wrażeniem zmian, które zaszły w zachowaniu Charliego, w moim podejściu do niego, jak szybko i łatwo wprowadziliśmy te zmiany w nasze codzienne życie. I to działa.”

„Warsztaty w części teoretycznej doceniam ze względu na uzupełnienie treści slajdów nagraniami, co wg. mnie pomaga uzmysłowić sobie przyczyny zachowania czworonoga i wyczula nas na pewne sytuacje podczas spotkań z innymi psami.
Najwieksza wartość stanowiły dla mnie wizyty środowiskowe, tj. spotkanie z behawiorysta w naszym domu i późniejszy wspólny spacer. To umożliwiło przerobienie trudnych dla nas tematów z bieżącą korekcją moich błędów i demonstracją reakcji prawidłowych, co uważam za bezcenne, a przesłane później podsumowanie stanowi fajny wyznacznik do dalszej pracy z psem.”