Czy wiesz, że jednym z częstszych problemów dzisiejszych, żyjących w miastach psów, jest brak odpowiednich doświadczeń w kontaktach z innymi psami?

Przegęszczenie psów w obszarze zamieszkania, brak odpowiedniej socjalizacji, zbyt trudne doświadczenia w kontaktach z innymi psami, zbyt duże ograniczenia w swobodnym podejściu do drugiego psa uniemożliwiające prawidłową komunikację. Niekontrolowane przez opiekuna podbiegnięcia psa. To tylko kilka powodów, które mogą wywoływać u naszych psów nadmierne pobudzenie, lub zachowania grożące, czy agresywne wobec innych psów.

Ciągnięcie na smyczy w kierunku psa, pobudzenie, oszczekiwanie innych psów lub odwrotnie próby unikania innych psów, to jeden z głównych tematów pojawiających się na prowadzonych przeze mnie konsultacjach behawioralnych. Bardzo często zachowanie to buduje się długo, a jego bardzo mocno wybrzmiewająca forma pojawia się w wyniku wielokrotnych niekomfortowych kontaktów z innymi psami.

Te warsztaty są dla Ciebie, jeżeli Twój pies:

– bardzo ciągnie w stronę psów
– jest bardzo spięty w kontakcie z psem
– doskakuje do psa z napiętą postawą
– nabiega na psa
– czai się w obniżonej pozycji na napotkanego psa
– oszczekuje inne psy

Lub odwrotnie,
– ucieka przed innymi psami,
– intensywnie pokłada się w bezpośredniej interakcji z drugim psem

Lub jeśli chciałabyś/ chciałbyś wiedzieć,
– jak reagować w trudnych dla Ciebie i Twojego psa sytuacjach
– upewnić się, że Twój pies na pewno czerpie przyjemność z kontaktów z innymi psami,
– albo po prostu lubisz obserwować psy na spacerach i ciekawi Cię komunikacja pomiędzy nimi

Niezależnie od Twojego doświadczenia, zapraszamy na Warsztaty.

Zapraszamy na warsztaty, jeżeli chcesz, by przywitania Twojego psa z innymi psami były bezpieczne i nie przynosiły ryzyka pojawiania się niepożądanych zachowań Twojego psa.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie kontakty z innymi psami uczynią Twojego psa szczęśliwym a spacery spokojniejszymi, to warsztaty dla Ciebie.

W programie:

1. Warsztat teoretyczny grupowy 2h w naszej szkole – teoretyczne aspekty komunikacji psów i nagrania- analiza przypadków. Z tej części dowiesz się, w jaki sposób komunikują się psy, jakie wzorce zachowania mogą prezentować w trakcie kontaktu z drugim psem, oraz jakie zachowania w trakcie interakcji mogą być mylnie interpretowane przez jej obserwatorów.

2. konsultacja indywidualna 2h u opiekuna w domu – wywiad i obserwacja – ocena kompetencji społecznych Twojego psa, opis potencjalnie najkorzystniejszych kontaktów z innymi psami i zarys typów psów najodpowiedniejszych do kontaktu z Twoim psem. Ocena całokształtu funkcjonowania psa i innych ewentualnych przyczyn pojawiania się trudnych dla opiekuna zachowań psa.

3. Warsztat praktyczny indywidualny z własnym psem 1h+ podsumowanie i indywidualny plan wysłany drogą mailową. Ocena ryzyka pojawiania się zachowań niepożądanych w kontakcie z innymi psami i plan zapobiegania ich pojawianiu się lub plan zmiany zachowań niepożądanych, które już się pojawiły. Wdrożenie ćwiczeń ułatwiających organizowanie bezpiecznego i kontrolowalnego przez opiekuna kontaktu z innymi psami na spacerze.

Termin:
21.09.g.18:00
warsztat teoretyczny (istnieje możliwość udziały tylko w tej części warsztatów)
Pozostałe terminy ustalane indywidualnie z każdym z uczestników

Cena: 500zł/ 5h
Liczba uczestników: max 5
Istnieje możliwość udziału tylko w części teoretycznej i case study.
Cena wynosi wtedy 200zł
Liczba dodatkowych uczestników: max 5

Zgłoszenia można dokonać wysyłając maila na adres:
magdalena.grabowska@warsztat.edu.pl
lub poprzez formularz poniżej
lub pod nr tel. 503 330 404

Prowadząca warsztaty:
Magdalena Grabowska
Instruktor szkolenia psów,
zoopsycholog,
założycielka szkoły szkolenia psów Warsztat.
Pracuje z ludźmi i psami od 2013 roku. Prowadzi konsultacje zachowań niepożądanych i zaburzeń zachowania psów, zajęcia indywidualne i grupowe. Promuje profilaktykę pogryzień poprzez edukowanie opiekunów psów, w tym rodzin z dziećmi.