Bezpieczne przywitanie psa na spacerze
Czy wiesz, że jednym z częstszych problemów dzisiejszych, żyjących w miastach psów, jest brak odpowiednich doświadczeń w kontaktach z innymi psami?
Przegęszczenie psów w obszarze zamieszkania, brak odpowiedniej socjalizacji, zbyt trudne doświadczenia w kontaktach z innymi psami, zbyt duże ograniczenia w swobodnym podejściu do drugiego psa uniemożliwiające prawidłową komunikację. Niekontrolowane przez opiekuna podbiegnięcia psa. To tylko kilka powodów, które mogą wywoływać u naszych psów nadmierne pobudzenie, lub zachowania grożące, czy agresywne wobec innych psów.
Ciągnięcie na smyczy w kierunku psa, pobudzenie, oszczekiwanie innych psów lub odwrotnie próby unikania innych psów, to jeden z głównych tematów pojawiających się na prowadzonych przeze mnie konsultacjach behawioralnych. Bardzo często zachowanie to buduje się długo, a jego bardzo mocno wybrzmiewająca forma pojawia się w wyniku wielokrotnych niekomfortowych kontaktów z innymi psami.
Te warsztaty są dla Ciebie, jeżeli Twój pies:
– bardzo ciągną w stronę innych psów
– jest bardzo spięty w kontakcie z innymi psami
– doskakuje do psów z napiętą postawą
– nabiega na inne psy
– czai się w obniżonej pozycji na napotkane psy
– oszczekuje inne psy
Lub odwrotnie:
– Ucieka przed innymi psami,
– intensywnie pokłada się w bezpośredniej interakcji z drugim psem
Jeśli chciałabyś/ chciałbyś wiedzieć:
– jak reagować w trudnych dla Ciebie i Twojego psa sytuacjach
– upewnić się, że Twój pies na pewno czerpie przyjemność z kontaktów z innymi psami,
– albo po prostu lubisz obserwować psy na spacerach i ciekawi Cię komunikacja pomiędzy nimi.
1. Warsztat teoretyczny grupowy 3h w naszej szkole — teoretyczne aspekty komunikacji psów i nagrania- analiza przypadków. Z tej części dowiesz się, w jaki sposób komunikują się psy, jakie wzorce zachowania mogą prezentować w trakcie kontaktu z drugim psem, oraz jakie zachowania w trakcie interakcji mogą być mylnie interpretowane przez jej obserwatorów.
2. Konsultacja indywidualna 2h – wywiad i obserwacja — ocena kompetencji społecznych Twojego psa, opis potencjalnie najkorzystniejszych kontaktów z innymi psami i zarys typów psów najodpowiedniejszych do kontaktu z Twoim psem. Ocena całokształtu funkcjonowania psa i innych ewentualnych przyczyn pojawiania się trudnych dla opiekuna zachowań psa.
3. Warsztat praktyczny indywidualny z własnym psem 1h+ podsumowanie i indywidualny plan wysłany drogą mailową. Ocena ryzyka pojawiania się zachowań niepożądanych w kontakcie z innymi psami i plan zapobiegania ich pojawianiu się lub plan zmiany zachowań niepożądanych, które już się pojawiły. Wdrożenie ćwiczeń ułatwiających organizowanie bezpiecznego i kontrolowalnego przez opiekuna kontaktu z innymi psami na spacerze.
Pakiet podstawowy 530 zł/ 6h – 3h teoria + case study na nagraniach video, 2h konsultacja indywidualna, 1h praktyka indywidualnie
Pakiet rozszerzony 730 zł/ 8h – 3h teoria+ case study na nagraniach video, 2h konsultacja indywidualna, 3h praktyka indywidualnie
Liczba uczestników: max 5
Istnieje możliwość udziału tylko w części teoretycznej i case study.
Cena wynosi wtedy 200zł
Liczba dodatkowych uczestników: max 5
Termin:
Warsztat organizowany czasowo termin zajęć teoretycznych podawany z wyprzedzeniem. Czas trwania części teoretycznej 3h oraz istnieje możliwość udziału tylko w tej części warsztatów. Pozostałe terminy ustalane indywidualnie z każdym z uczestników
Miejsce warsztatów:
Część I teoretyczna — Warsztat, ul. Solskiego 4a w Katowicach
Część II konsultacja — Warsztat ul. Solskiego 4a w Katowicach lub z dojazdem do opiekunów psa na terenie Katowic (do 10km)
Część III praktyczna praca z psem — Park Kościuszki w Katowicach lub w Warsztacie na ul. Solskiego 4a w Katowicach lub z dojazdem do opiekunów psa na terenie Katowic (do 10km)
Magdalena Grabowska
mgr socjologii w specjalności komunikacja społeczna
Instruktor szkolenia psów,
zoopsycholog,
założycielka szkoły szkolenia psów Warsztat.
Pracuje z ludźmi i psami od 2013 roku. Prowadzi konsultacje zachowań niepożądanych i zaburzeń zachowania psów, szkolenia indywidualne i grupowe podstawowe i zaawansowane. Promuje profilaktykę pogryzień poprzez edukowanie opiekunów psów, w tym rodzin z dziećmi.