Czy wiesz, że jednym z częstszych problemów dzisiejszych, żyjących w miastach psów, jest brak odpowiednich doświadczeń w kontaktach z innymi psami?
Przegęszczenie psów w obszarze zamieszkania, brak odpowiedniej socjalizacji, zbyt trudne doświadczenia w kontaktach z innymi psami, zbyt duże ograniczenia w swobodnym podejściu do drugiego psa, uniemożliwiające prawidłową komunikację, lub niekontrolowane przez opiekuna podbiegnięcia, to tylko kilka powodów, które mogą wywoływać u naszych psów zachowania grożące, czy agresywne wobec innych psów.
Oszczekiwanie innych psów to jeden z głównych tematów pojawiających się na prowadzonych przeze mnie konsultacjach behawioralnych. Bardzo często zachowanie to buduje się długo, a jego bardzo mocno wybrzmiewająca forma pojawia się w wyniku wielokrotnych niekomfortowych kontaktów z innymi psami.

Jeżeli Twój pies oszczekuje inne psy, bardzo ciągnie w ich stronę, grozi im lub zachowuje się agresywnie, ucieka przed innymi psami, lub jeśli chciałabyś/ chciałbyś upewnić się, że Twój pies na pewno czerpie przyjemność z kontaktów z innymi psami, albo po prostu lubisz obserwować psy na spacerach i ciekawi Cię komunikacja pomiędzy nimi, niezależnie od Twojego doświadczenia, zapraszamy na Warsztaty.

Zapraszamy na warsztaty, jeżeli chcesz, by przywitania Twojego psa z innymi psami były bezpieczne i nie przynosiły ryzyka pojawiania się niepożądanych zachowań Twojego psa.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie kontakty z innymi psami uczynią Twojego psa szczęśliwym i spacery spokojniejszymi, to warsztaty dla Ciebie.

W programie:
1. Skąd mam wiedzieć, czy napotkany na spacerze pies będzie przyjaźnie nastawiony do mojego psa i czy mój pies na pewno chce się przywitać?
10.08. warsztat teoretyczny grupowy 2h / w naszej szkole (teoretyczne aspekty komunikacji psów i nagrania- analiza przypadków)
12.08. warsztat praktyczny grupowy 1h / case study – obserwacja i ocena kontaktów psów napotkanych na spacerze w parku.
2. ocena kompetencji społecznych Twojego psa, opis potencjalnie najkorzystniejszych kontaktów z innymi psami i zarys typów psów najodpowiedniejszych do kontaktu z Twoim psem.
3. Ocena ryzyka pojawiania się zachowań niepożądanych w kontakcie z innymi psami i plan zapobiegania ich pojawianiu się lub plan zmiany zachowań niepożądanych, które już się pojawiły
4. Wdrożenie ćwiczeń ułatwiających organizowanie bezpiecznego i kontrolowalnego przez opiekuna kontaktu z innymi psami na spacerze.
Warsztat praktyczny indywidualny z własnym psem 1h+ podsumowanie i indywidualny plan wysłany drogą mailową

Cena: 500zł
Liczba uczestników: max 5

Zgłoszenia można dokonać wysyłając maila na adres:
magdalena.grabowska@warsztat.edu.pl
lub poprzez formularz poniżej
lub pod nr tel. 503 330 404

Prowadząca warsztaty:
Magdalena Grabowska
Instruktor szkolenia psów,
zoopsycholog,
założycielka szkoły szkolenia psów Warsztat.