Jeżeli nie zdążyłeś zapisać swojego szczeniaka na zajęcia Psiego przedszkola a teraz ma już między 4 a 6 miesięcy, zapraszamy!
Mimo zakończonego okresu socjalizacji, wciąż bardzo ważne jest ćwiczenie przez szczenię umiejętności nawiązywania kontaktu z innymi psami.
Faza młodzieńcza to bardzo ważny i często zaniedbywany okres rozwoju szczenięcia.
Szczenię coraz częściej pozostaje samo w domu a spacery stają się powoli rutyną.

Tymczasem, to bardzo ważne, by zapobiegać pojawianiu się uciekania przed innymi psami, oszczekiwania ich, doskakiwania do nich, czy wręcz odwrotnie niekontrolowanego, nachalnego kontaktu z innymi psami.

Jeżeli w tym okresie pojawiają się u psa niepokojące zachowania, wyjaśnimy Ci, dlaczego tak się dzieje i jak poradzić sobie z zachowaniem.

To także dobry czas na budowanie właściwych nawyków, ułatwiających wspólne funkcjonowanie i zrozumienie.

Program zajęć:

Budowanie prawidłowych nawyków:
wzmacnianie poszukiwania kontaktu psa z opiekunem w sytuacjach rozpraszających
podążanie za opiekunem na sygnał
chodzenie na luźnej smyczy
siad
zapobieganie pojawianiu się lub eliminowanie wyuczonych zachowań niepożądanych, jak np. skakanie na opiekuna, innych ludzi, podgryzanie, czy warczenie przy misce
spokojne znoszenie zabiegów pielęgnacyjnych
Rozwijanie kompetencji społecznych
bezpośredni, odpowiednio moderowany kontakt z innymi szczeniętami w tej samej fazie rozwoju.

Habituacja
Wyzwania – „tory przeszkód” uwzględniające różne struktury powierzchni, poruszające się powierzchnie, ograniczone przestrzenie, różne dźwięki
Spotkania w parku i centrum miasta na odpowiednim etapie szkolenia.

Uczymy w przyjaznej atmosferze, komfortowych warunkach i poprzez zabawę.

Terminy zajęć: Wtorek 18:30

Koszt zajęć:
Pakiet 1: 6h/330 zł
Pakiet 2: 3h/180 zł
60 zł – pojedyncze zajęcia

Pakiety premium:
Pakiet 1 + 1h zajęć indywidualnych/ 450zł
Pakiet 2 + 1h zajęć indywidualnych/ 300zł

W każdym pakiecie PREMIUM oferujemy Ci jedne zajęcia indywidualne. Na tych zajęciach pokażemy Ci:
– jak budować zainteresowanie psa opiekunem, w realnej sytuacji na spacerze,
– jak pracować z psem nad chodzeniem na luźnej smyczy, poza sytuacją treningową (czyli wtedy, kiedy po prostu spaceruje a nie wykonuje żadnego polecenia).
– jak dobrze uczyć przywołania
– jak nauczyć psa rezygnacji z atrakcyjnych dla niego elementów środowiska
– jak wdrożyć pozostałe wyuczone na zajęciach grupowych polecenia

CO NAS WYRÓŻNIA:

• Rzetelnie przygotowany program szkolenia i zindywidualizowane podejście dostosowane do możliwości opiekuna i psa.
  • W trakcie trwania kursu prowadza Was i opiekują się Wami doświadczeni i wykształceni w tym zawodowym kierunku trenerzy – behawioryści (to dwa różne zawody).
  • Nasza praca z Wami wybiega daleko poza salę szkoleniową.
  • Nasza praca to nie tylko nauka poleceń, to także kompetentne wsparcie w procesie wychowania psa w realnym życiu, uwzględniające przyczyny pojawiania się zachowania.

Instruktor prowadzący: Ewelina Krzykwa

Zapisz się: