Szkolenie podstawowe przeznaczone jest dla psów od 4 miesiąca życia.

Możesz z nami rozpocząć naukę z tak młodym psem, dlatego że w swojej pracy w praktyce wykorzystujemy aktualną wiedzę o tym, jak uczy się pies i jaki sposób nauki jest najbardziej efektywny. Proces nauki dostosowujemy do możliwości psa i jego wieku.

Na szkoleniu podstawowym damy Ci narzędzia, dzięki którym w czytelny sposób będziesz mógł zakomunikować psu, czego od niego oczekujesz a pies zrozumie Twój komunikat i będzie zmotywowany do jego realizacji.

Pomożemy Ci zrozumieć, dlaczego Twój pies zachowuje się w określony sposób i nauczymy Was jak pracować nad przyczyną pojawiania się zachowania a nie tylko nad eliminacją samego zachowania niepożądanego.

Z nami nauczysz swojego psa poleceń, które pozwolą Ci kontrolować jego zachowanie z zachowaniem dobrostanu zwierzęcia.

Damy Ci narzędzia, dzięki którym będziecie mogli swobodniej funkcjonować ze sobą w różnych życiowych sytuacjach.
To również dlatego, w każdym pakiecie oferujemy Ci przynajmniej jedne zajęcia indywidualne. Na tych zajęciach pokażemy Ci:
– jak budować zainteresowanie psa opiekunem, w realnej sytuacji na spacerze,
– jak pracować z psem nad chodzeniem na luźnej smyczy, poza sytuacją treningową (czyli wtedy, kiedy po prostu spaceruje a nie wykonuje żadnego polecenia).
– jak dobrze uczyć przywołania
– jak nauczyć psa rezygnacji z atrakcyjnych dla niego elementów środowiska
– jak wdrożyć pozostałe wyuczone na zajęciach grupowych polecenia.

Program szkolenia:
Szukanie uwagi opiekuna i oferowanie kontaktu opiekunowi w rozpraszających sytuacjach
Polecenie patrz- uzyskiwanie uwagi na polecenie
Podążanie za opiekunem na sygnał – wstęp do przywołania – przywołanie
Współpraca na smyczy – polecenie Idziemy
Nauka i utrzymywanie pozycji siad, waruj i stój
Nauka i utrzymanie pozycji przy nodze
Przejście we wskazane miejsce na polecenie „przejdź”
Odesłanie psa na legowisko – na miejsce
Niepodejmowanie pokarmu z ziemi – nie rusz
Nauka akceptacji zabiegów pielęgnacyjnych
Nauka bezpiecznej zabawy, łapania i puszczania zabawki na polecenie łap i puść i oferowania zabawy przez psa.
Nauka akceptowania kagańca na pysku
Eliminacja pojawiających się zachowań niepożądanych

Termin zajęć:
P1 Poniedziałek i czwartek 19:45 (grupa 2x w tygodniu 1h)
P1/1 Niedziela 11:15 (grupa raz w tygodniu 1,5h)

Koszt zajęć:
Pakiet 1: 10h zajęć grupowych i 1h zajęć indywidualnych/ 600zł
Pakiet 2: 8h zajęć grupowych i 3h zajęć indywidualnych/ 700zł
Pakiet 3: 5h grupowych i 5h indywidualnych/ 750zł

Szkolenie indywidualne
120zł/1h
330zł/ 3h
600zł/6h
720zł/8h

Podczas szkolenia indywidualnego dostosowujemy program szkolenia do aktualnych potrzeb opiekuna i psa.

Instruktor prowadzący:
Magdalena Grabowska