Dogoterapia nazywana również kynoterapią to metoda wspomagająca proces rehabilitacji, terapii i rozwoju z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów.

Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci z różnymi potrzebami.

Dogoterapia powinna być prowadzona przez specjalistę. Osobę, która tworząc program terapeutyczny dla danego uczestnika, będzie potrafiła włączyć w niego psa tak, aby pełnił on rolę motywatora. W naszym przypadku zasadność zastosowania dogoterapii rozpatrywana jest indywidualnie. Każdorazowo tworzymy program dopasowany do potrzeb uczestników.

Pracujemy z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, dziećmi z problemami rozwojowymi, osobami starszymi, indywidualnie oraz w małych, dobrze dobranych grupach. Najważniejsza dla nas jest jakość przeprowadzonych zajęć, gwarantująca zadbanie o potrzeby uczestników oraz psów. W naszym przypadku psy włączane są do terapii psychologicznej.

Prowadzimy terapię ogólnorozwojową, terapię mutyzmu, terapię dzieci z problemami emocjonalnymi, z nieśmiałością. Pracujemy nad rozwijaniem możliwości poznawczych u dzieci z trudnościami rozwojowymi.

Poprzez zajęcia dogoterapeutyczne dla seniorów, staramy się mobilizować do aktywności umysłowej i ruchowej, wpływając na stany emocjonalne, nastrój osób starszych.

Terapeuta prowadzący: Olga Tracz- Gwóźdź
mgr psychologii, oligofrenopedagog, dogoterapeuta, trener szkolenia psów

Zapisz się:
Wypełnij formularz poniżej