Co robi Twój pies, kiedy wychodzisz do pracy?

Co robi Twój pies, kiedy wychodzisz do pracy?

Z pewnością nie będzie czytać książki, nie zajrzy do internetu, na pewno nie zadzwoni też do znajomych.

Może za to spać (ale ile można spać!), posiedzieć i popatrzeć w ścianę (choć tego raczej nie zrobi). Może też nudzić się lub poczuć się samotnym a co za tym idzie, poszukać sobie zajęcia – poszczekać, poobgryzać coś, np. buty, sprawdzić co jest w śmietniku ( i to może zrobić z dużym prawdopodobieństwem).

co robi twój pies

Podziel odpowiednio karmę

Dlatego, zanim wyjdziesz do pracy, zorganizuj swojemu psu zadania do wykonania! Nie skazuj go na nudę i samotność. Podziel dzienną porcję karmy na dwie części. Pierwszą część pozostaw psu do zjedzenia, po Twoim wyjściu z domu. Tym razem nie w misce. Schowaj ją do konga i zaklej pasztetem, wrzuć do interaktywnej zabawki, z której będzie musiał wydobyć karmę, schowaj w tekturowym pudełku, wrzuć do skarpetki, z której będzie musiał powyciągać jedzenie. Pomysłów na ciekawe podanie psu karmy jest mnóstwo. Z całą pewnością ucieszy się on z takiego urozmaicenia.

Gryzak jest ważny

Oprócz karmy pozostaw swojemu pupilowi jadalnego gryzaka, na legowisku. Może to być kość, suszone lub wędzone ścięgna, które pies będzie długo żuł i gryzł. Jeżeli nie potrafi zająć się twardym gryzakiem, przygotuj mu konga wypełnione po brzegi pasztetem (możesz go wcześniej zamrozić). Będzie go długo wylizywał. Takie zajęcie uspokaja psa.

Jeżeli Twój pies nie potrafi zostawać sam w domu (wyje, nieustannie szczeka, załatwia się, obgryza ściany, meble), skontaktuj się z kompetentnym behawiorystą, który pomoże Tobie i Twojemu psu.

Magdalena Grabowska
O tym, dlaczego należy zagospodarować psu czas, podczas samotnego spędzania przez niego czasu. Gazeta Parkowa, maj 2015r.

Przeczytaj również

spacer z psem

Co zrobić, kiedy pies broni zasobów?

Przyczyn, dla których Twój pies warczy przy misce, gryzaku, czy zabawce może być wiele. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to jedno z bardziej nieprzyjemnych dla opiekuna zachowań psa
........

agresji psa

Jak zapobiegać agresji psa w środowisku osiedlowym?

Co powinien zrobić właściciel psa w zakresie zapobiegania zachowaniom grożącym i agresywnym psa w środowisku osiedlowym? Szczekają bez umiaru, ciągną na smyczy, bywają agresywne wobec innych psów czy ludzi albo bawią się i skaczą tak intensywnie, że nie sposób ich opanować. ........

Dobry i zły policjant

W swojej pracy spotykam się z problemem odmiennego podejścia do wychowania psa w rodzinie. Czy da się wychować, zrównoważonego pupila stosując niespójne formy komunikacji?
........

Proponowane szkolenia

Szkolenie Podstawowe

psi behawiorysta

Psi Behwiorysta

Poznaj nas bliżej w naszych Social Mediach